BEZPIECZEŃSTWO ZBIORÓW
Szkolenie dedykowane jest projektantom, instalatorom i konserwatorom systemów zabezpieczeń, którzy wcześniej przebyli już szkolenie w NIMOZ (obecnie NIM), a termin ważności ich zaświadczeń upłynął w roku 2023 bądź upływa w 2024.
Na szkolenie składa się trzydniowy kurs stacjonarny, mający na celu przybliżenie aktualnych informacji i omówienie czynników istotnych z punktu widzenia dobrej praktyki projektowej oraz wybranych przepisów dotyczących projektowania, instalowania, konserwowania systemów zabezpieczeń w muzeach i obiektach zabytkowych. W ramach spotkania podjęta zostanie tematyka przestępczości na przestrzeni ostatnich lat. Na podstawie analiz poszczególnych typów zagrożeń, przedstawiona zostanie problematyka procesu projektowania instalacji bezpieczeństwa w muzeach, również w odniesieniu do późniejszego funkcjonowania obiektu. Uczestnicy będą mieli okazję zapoznania się ze standardami bezpieczeństwa wizytowanych obiektów – nowoczesnych inwestycji o dużej skali zrealizowanych w ostatnim czasie (Muzeum Wojska Polskiego, Muzeum Historii Polski, Muzeum Józefa Piłsudskiego).
Szkolenie odbędzie się w Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie (Plac Gwardii Pieszej Koronnej - Pawilon Południowy, 01-519 Warszawa ul. Dymińska 13, Cytadela Warszawska).
Zgłoszenia przyjmowane będą od 24.09.2024 r. do 04.10.2024 r. do godziny 15:00. W dniu 08.10.2024 r. roześlemy do Państwa powiadomienia o zakwalifikowaniu i przydzielimy dostęp do płatności osobom zakwalifikowanym. Liczba miejsc ograniczona (30 uczestników). Udział w szkoleniu jest odpłatny zgodnie z cennikiem. Cena nie obejmuje noclegu i dojazdu. Uczestnicy realizują dojazd i nocleg we własnym zakresie. Wydane zostaną zaświadczenia o uczestnictwie.
Uwaga: wszystkie szkolenia NIM realizowane od początku kwietnia br. są opłacane poprzez tę stronę za pośrednictwem systemu płatności PayU. Umożliwia on skorzystanie z najpopularniejszych form płatności, takich jak przelew internetowy, karta kredytowa, BLIK itd. Instytut nie wystawia faktur przed dokonaniem płatności, jak również faktur pro-forma. System daje możliwość wygenerowania tradycyjnego druku przelewu bankowego (w dalszych krokach w kategorii „Przelew”), o zestawie danych zbieżnym z fakturą pro-forma. Po zaksięgowaniu wpłaty system wygeneruje fakturę i można będzie ją pobrać.
22.10.2024, (wtorek),godz. 10:00-16:00
23.10.2024, (środa), godz. 10:00-16:00
24.10.2024, (czwartek), godz. 9:00-15:30
Ramowy program szkolenia:
Prowadzenie:
Krzysztof Osiewicz; Michał Dziuba; Magdalena Piorunek, Artur Sterkowicz; – przedstawiciele Narodowego Instytutu Muzeów.
Jarosław Borkowski – Kierownik Działu Ochrony i Obrony Cywilnej, Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie; Artur Bogusz – Kierownik Działu Bezpieczeństwa, Muzeum Historii Polski; Krystian Górnicki – Kierownik Działu Bezpieczeństwa, Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku.
Moderacja: Michał Dziuba.
W przypadku pytań dotyczących kwestii programowych prosimy o kontakt: mdziuba@nim.gov.pl. W przypadku pytań organizacyjnych: szkolenia@nim.gov.pl.